prasatko

Jirka

Jmenuji se Jiří Banda, je mi 18 let a chodím to třeťáku na Gymnázium Matyáše Lercha v Brně. Pocházím z romské sedmičlenné rodiny. Jsem druhý nejstarší ze čtyř bratrů a nejmladší sestry. Nejstarší brácha už žije sám s přítelkyní, takže role nejstaršího a takového toho zodpovědného připadá na mě. Ve volném čase rád hraju na kytaru anebo sportuju. Do projektu Rozhled jsem se dostal přes své známé.

Jako studenta, který bude příští rok maturovat a dělat přijímačky na vysokou, mě zajímá jakákoliv příležitost, která by mi mohla usnadnit rozhodování do budoucna. Proto jsem rád, že jsem byl součástí projektu Rozhled, který mi umožnil navštívit několik advokátních kanceláří plus pár OSPODů. A dokonce jsem se mohl zúčastnit soudního jednání u Nejvyššího soudu v Brně, což byl docela zážitek. Nemůžu sice říci, že jsem si stoprocentně jistý, že půjdu studovat práva. Je zcela možné, že do té doby se moje plány budou ještě měnit. V současnosti uvažuji, že se budu hlásit na VUT Brno na fakultu strojního inženýrství. Ano, je to poněkud skok od právníka, ale myslím si, že to je to, co mě bude bavit.

To nejdůležitější je pro mě vystudovat, sehnat v tomto oboru práci a začít vracet rodičům to, co mi dali. Cítím potřebu jim jejich lásku a péči oplatit. Protože tak pracovitého a starostlivého taťku, jako mám já, jste ještě neviděli. Moc si přeju, aby mi jednou za pár let řekl, že je na mě pyšný. Že je hrdý na to, jak mě vychoval. A právě projekt Rozhled mi k tomu může dopomoci. Jsem, rád, že takoví lidi, kteří pomáhají ostatním, existují. Protože spousta z nás takovou pomoc, anebo dobré nasměrování do života potřebuje.